Македонски (Macedonian)English (United Kingdom)

СОУ „ЃОРЧЕ ПЕТРОВ“ - КРИВА ПАЛАНКА

Турнир во мал фудбал

There are no translations available.

Училишната заедница при СОУ Ѓорче Петров Крива Паланка организира турнир во мал фудбал на ден 3 ноември 2018 година (сабота) со почеток во 10 часот.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Read more...

 

Посета на саемот ТЕХНОМА

User Rating: / 4
PoorBest 
There are no translations available.

На 26.10.2018 година беше организирана посета на саемот ТЕХНОМА од страна на учениците од електротехничката и машинската струка од нашата гимназија.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Read more...

 

Донација на развојни системи од Логин Електроникс

There are no translations available.

Електротехничката струка во нашето училиште денеска се збогати со нова опрема донација од Логин Електроникс. Беа донирани четири развојни системи од програмата на Arduino кои се од огромно значење за електротехничката струка и нашите ученици.

Read more...

 

Покана за доставување на понуда и програма за екскурзија за четврта година

There are no translations available.

Во прилог е програмата за екскурзија за четврта година и соодветно поканата за доставување на понуди. Пријавените агенции ќе се оценуваат според законски утврдените критериуми.

 

 

Read more...

 

Page 1 of 51

We have 1 guest online
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com
alanya escort escort ısparta escort samsun escort muğla